Baltic Stone – Rewal

Atrakcje

Atrakcje

Co warto zobaczyć w Rewalu

Latarnia Morska w Niechorzu

Piękne, nadmorskie widoki  podziwiane z  latarni morskiej zachwycą każdego. Ta wzniesiona na klifowym brzegu budowla uznawana jest za najładniejszą latarnię morską na polskim wybrzeżu. 

Latarnię wybudowano w 1866 r. na wysokiej, 13-metrowej podstawie, a wieża latarni mierzy 45 m wysokości. W czasie II wojny światowej częściowo została zniszczona, a po wojnie udało się ją odbudować. Klifowy brzeg zabezpieczono przed podmyciem betonowymi opaskami. Na szczyt latarni prowadzi 210 schodów. U stóp latarni znajduje się piękny ogród z dwumetrowym żywopłotem oraz grupa budynków otoczonych murem z cegieł. Klif, na którym znajduje się latarnia, zabezpieczono przed erozją betonowym pasem.

Paralotnie

Rewal posiada idealne warunki do uprawiania paralotniarstwa. W okresie letnim jest to miejsce gdzie skupiają się wszyscy miłośnicy tego sportu, doskonale dla amatorów jak i doświadczonych paralotniarzy.

Legenda kościoła w Trzęsaczu

Istnieje legenda o rybaku imieniem Kaźko i jego ukochanej Ewce. Kaźko zginął na wojnie z Brandenburczykami, a jego życiowa miłość z tęsknoty po nim. Ewka została pochowana przy kościele, a Kaźko obecny w falach Bałtyku, próbuje się do niej dostać i tak przez lata niszczy klif, na którym osadzony jest kościół. W momencie gdy runie ostatnia ściana kościoła kochankowie znów będą razem.

Park Miniatur Latarni Morskiej

Park powstał niedaleko plaży i oryginalnej Latarni Morskiej w Niechorzu. Tu dumnie prezentują się miniatury wszystkich latarni morskich polskiego wybrzeża w skali 1:10. Bliźniakiem tego parku jest Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, znajdujący się w Kowarach, blisko miejscowości Karpacz w Karkonoszach.

Bajkowa Chata w Rewalu

Bajkowa Chata w Rewalu to prawdziwa furtka do świata baśni, iluzji i strachu. Tylko tutaj, w jednym miejscu zwiedzający mają możliwość spotkać w lesie Jasia i Małgosię, spojrzeć w oczy groźnej Królowej Śniegu, wstąpić do komnaty Śpiącej Królewny, przestraszyć się Hrabiego Draculi, czy poznać osobiście prawdziwe czarownice. Bardzo ciekawym doświadczeniem będzie także wizyta w pokoju Amesa. Jest to pomieszczenie, które dzięki specjalnemu układowi ścian tworzy bardzo realistyczne złudzenie optyczne.
Bajkowa Chata jest idealnym miejscem, zapewniającym rozrywkę i świetną zabawę dla całej rodziny. Mocne wrażenia i zaskakujące widoki – gwarantowane!

Oceanarium

W centrum Rewala, przy ulicy Westerplatte mieści się oceanarium. W zaciemnionych wnętrzach znajduje się wiele akwariów z przeróżnymi stworami z morskich głębin i nie tylko. Są tu akwaria morskie i słodkowodne, z których większość to prostokątne zbiorniki o podobnej wielkości, są jednak również dwa większe okrągłe akwaria w centrum obiektu. Wśród wielu interesujących okazów zobaczyć tu można: prawdziwego rekina, płaszczki, kraby, ukwiały, koralowce i wiele mniejszych, większych, mniej lub bardziej kolorowych rybek, w tym gatunek przypominający bajkowego NEMO.  

Muzeum Figur Woskowych

To muzeum stworzone na wzór najsłynniejszej wystawy woskowych postaci – Muzeum Madame Tussaud. W jednym miejscu, spotkać tu można jednocześnie Leonarda da Vinci, Roosevelta, Micka Jaggera, Jacka Sparrow, Gandalfa, Shreka, Lady Gagę, Harrego Pottera czy inne znane postaci. Ponadto, podziwiać można także obrazy 3D, serwujące zwiedzającym imponującą dawkę iluzji.

Platforma Widokowa

W Trzęsaczu, tuż przy ruinach gotyckiego kościoła, nad plażą, mieści się wysoka na 20 m n.p.m.,nowoczesna konstrukcja ze stali. To platforma widokowa, z której rozciągają się piękne widoki na morze, odległy horyzont i szybujących na niebie paralotniarzy. Można z niej zejść schodami, bezpośrednio na plażę. Po zmroku, konstrukcję ozdabia wielokolorowa iluminacja.

Park Wieloryba w Rewalu

Unikatowy i rodzinny park rozrywki. Miejsce gdzie bawiąc się i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć w oczy groźnym rekinom oraz dowiedzieć się gdzie jest Nemo lub przeżyć piracką wyprawę w poszukiwaniu skarbów.

Aleja Różana i Zakochanych

Dwie alejki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, na nadmorskim klifie. Deptak łączący Rewal z Niechorzem. Najciekawszym elementem alei jest ławeczka Romea i Julii oraz Małego Księcia i Róży.

Wystawa klocków lego

Niezwykły świat klocków LEGO w Rewalu, by móc przeżyć wspaniałe wspomnienie z dzieciństwa jak i dać sobie i dzieciom niezapomniane wrażenia i przeżycia. Na tematycznych platformach prezentowane są setki modeli z minionych dekad. Wystawa jest swoistą historią zestawów LEGO wraz z modelami unikalnymi i według własnego pomysłu. 

Multimedialne muzeum na klifie

W Trzęsaczu mieści się wyjątkowe muzeum, nad którego nową odsłoną pracowali najlepsi europejscy specjaliści. To multimedialna, nowoczesna ekspozycja, wykorzystująca prezentacje, dźwięk oraz grę świateł i obrazów. W interesujący sposób można tu poznać historię i legendy dotyczące ruin kościoła na skarpie, znaczenie 15. południka i wiele innych ciekawych historii. 

Motylarnia

Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! W Niechorskiej Motylarni spotkać można około 40 gatunków motyli pochodzących z Azji, Ameryki Południowej czy Afryki. U nas deszcz na głowę nie pada, a tropikalna aura gwarantowana, więc ubierz się lekko i kolorowo, a być może motyl przysiądzie właśnie na Twoim ramieniu.

KINO 7 D MAX

Kino najnowszej generacji, którego cechą charakterystyczną jest trójwymiarowy efekt 3D oraz dimension, czyli 7D. Oglądając wyświetlany seans widz odczuwa zmysłami – zapach, powiew powietrza, temperaturę, wibracje, zmiany pozycji, dotyk. Kino 7D max to także niesamowite nagłośnienie, co jeszcze bardziej udziela się na odbiór tego, co widz widzi na kinowym ekranie. Dodatkowym efektem wzmacniającym są unowocześnione techniczne fotele – opcja poruszania fotelem do przodu i do tyłu i na boki.

Ciuchcia Retro

Ciekawą atrakcją jest  ciuchcia stylizowana na „Retro”, uroczy pojazd z dwoma wagonami, kursujący między Rewalem a Niechorzem. Przystanki znajdują się w Rewalu niedaleko stacji PKS oraz w Niechorzu w okolicy Latarni Morskiej oraz dworca autobusowego. 

Kolejka Wąskotorowa

Zabytkowa kolejka wąskotorowa jeżdżąca turystycznie pomiędzy Pogorzelicą a Trzęsaczem. Odrestaurowana i unowocześniona linia kolejowa kursuje na 2 trasach, na odcinku pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą i przecina 3 gminy Powiatu Gryfickiego: Gryfice, Karnice i Rewal. Łączna długość tej trasy to 39,5 km.

Aquapark Sandra

Największy w regionie i na Pomorzu AquaPark Sandra w Pogorzelicy  z atrakcjami zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, znajduje się tam boisko do gier wodnych, ekscytująca zjeżdżalnia z zapadnią, czy też wodna dżungla dla dzieci. Ciekawostką jest także niepowtarzalny wodny tor przeszkód oraz wodny plac zabaw z zatopionym statkiem.

Park linowy Gibon

Park linowy Gibon w Rewalu to fantastyczne miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu. Dostępnych jest tu aż 9 tras z łączną ilością 130 przeszkód. Dodatkowo znajdują się tutaj również dwie trasy szkoleniowe, boiska do gry w bule oraz siłownia na świeżym powietrzu. Wszystkie trasy zróżnicowane są pod względem trudności, długości czy ilości przeszkód.

rewalskie-wieloryby--1

Rewalskie wieloryby

Dwa żeliwne, potężne posągi wielorybów, to symbole Rewala zdobiące jego centrum. Ważą 10 oraz 5 ton i noszą łacińskie imiona Ventus i Fluctus. W zasadzie, są to szkielety wielorybów, wykonane z odpornej na pogodę, wzmacnianej stali. Tuż obok znajdują się też podświetlana w nocy fontanna i platforma widokowa. To miejsce uwielbiane przez rodziny z dziećmi.

Dowiedz się więcej na temat naszych domków lub dokonaj bezpośredniej rezerwacji